Przepisy

Jak przygotować obiad z niczego?

Jak przygotować obiad z niczego?

Nie zawsze człowiek zdąży pomyśleć o zrobieniu zakupów spożywczych z odpowiednim wyprzedzeniem. Planuje, że uda się do sklepu podczas swojego dnia wolnego, ale gdy nagle dochodzi do niedzieli, uświadamia sobie, że przecież wszystkie sklepy są zamknięte z powodu niedzieli bez handlu. Jak zatem przygotować jakiekolwiek smaczne jedzenie, nie dysponując niemalże żadnymi normalnymi artykułami?

Trzeba po prostu wykazać się sporą kreatywnością i trochę pokombinować. Nawet bez jakiś specjalnych składników da się ugotować smaczny i pożywny posiłek. Może nim być makaron ze wszystkim. Suche składniki niemalże w każdym domu przetrzymywane są w sporym zapasie. Resztki różnych makaronów i ryżów kryją się w kartonowych opakowaniach i foliowych torebkach, czekając na ten moment, w którym ktoś zdecyduje się je wykorzystać. Brak innych produktów spożywczych wręcz do tego zmusza. Te ostatnie resztki opakowań po makaronach wystarczy wykorzystać do przygotowania obiadu na szybko. Suchy makaron należy oczywiście ugotować. Następnie trzeba zająć się pozostałymi składnikami. Ten pomysł na obiad będzie polegać na wykorzystaniu wszystkich artykułów, które tylko będzie miało się pod ręką. A na pewno w misce z warzywami znajdzie się jakaś połówka niewykorzystanej wcześniej cebuli, pęk rzodkiewek, jeden pomidor lub papryka. W lodówce też raczej nigdy nie świeci pustkami. Być może gospodarz odnajdzie w niej przynajmniej kilka plastrów kiełbasy, parę kawałeczków żółtego sera lub pootwierane puszki z kukurydzą czy fasolą. Wszystko to należy ze sobą razem przysmażyć i doprawić solą, pieprzem, słodką papryką lub chili. Po połączeniu makaronu z dodatkami można jeszcze wbić do swojej potrawki jedno lub dwa jajka. Gdy białko się w nich zetnie, potrawka będzie gotowa. Może nie jest to wyjątkowe dzieło kulinarne, ale na pewno da się to zjeść.

Jednym z najszybszych obiadów będzie jednak pizza w Piasecznie – oczywiście ta zamawiana. Wielokrotnie ratowała ona ludzi od śmierci głodowej i totalnego spadku energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *