Miasta

Nowy Sącz – perełka Małopolski

Nowy Sącz - perełka Małopolski

Chociaż Małopolska, jako region, najczęściej kojarzona jest z Krakowem, nie wolno nam zapominać, że jest też bogata w inne niezwykłe miejsca. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Nowy Sącz. Prawa miejskie uzyskał już pod koniec trzynastego wieku i od tamtej pory był świadkiem wielu ważnych historycznych wydarzeń. A dzięki temu, że do dzisiaj zachowało się mnóstwo wspaniałych zabytków, warto to miasto chociaż raz w życiu zobaczyć.

Podczas zwiedzania nie sposób nie odnieść wrażenia, że każde miejsce ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Dobrze więc w tym całym zwiedzaniu znaleźć czas na chwilę zadumy. A taką chwilę najłatwiej znajduje się w dobrej restauracji. Jeśli chodzi o jedzenie w nowym Sączu, to naprawdę można się pozytywnie zaskoczyć. Niejedna restauracja w Nowym Sączu np. Cezar Pizza zachwyca swoją kuchnią. Można zjeść tu posiłek, który jest prawdziwym doznaniem dla podniebienia. Są tu zarówno restauracje bardzo tradycyjne, jak i te, które otwierają się na smaki z różnych zakątków świata. A co jeśli po zwiedzaniu trafimy do naszego hostelu i przyjdzie nam ochota nigdzie się nie ruszyć, a będziemy głodni? Dla takich turystów najlepszym rozwiązaniem staje się dobra pizza z dowozem. Po pierwsze nie będziemy musieli nigdzie się ruszać, a po drugie – dobra pizza potrafi zaspokoić najbardziej wymagające gusta.

A jak znaleźć dobrą pizzerię, lub restaurację? Niezastąpionym źródłem informacji na ich temat jest oczywiście internet. Dzisiaj jest on w niemal każdym telefonie. I dlatego też mając przy sobie telefon nietrudno jest wyszukać potrzebnych informacji. No a poza tym, gdy już będziemy na mieście – z łatwością ujrzymy poszczególne lokale przy kolejnych ulicach. O jedzenie więc w tym niezwykłym mieście bez wątpienia nie musimy się martwić. Ilość lokali na pewno nas tutaj nie zawiedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *