Miasta

Pizzeria z jedzeniem w Krakowie

Pizzeria z jedzeniem w Krakowie

Spośród dań przyrządzanych na świecie rzadko się zdarza, aby jakaś potrawa była znana i lubiana na całej kuli ziemskiej. Jednym z takich globalnych i smacznych dań jest pizza. Jest ona cienkim plackiem wykonanym z ciasta drożdżowego. Placek ten będąc w stanie surowym smarowany jest sosem pomidorowym lub keczupem i posypywany tartym serem. Na wierzch kładzione są dodatki. Dodatki zależą od rodzaju pizzy. Dodatkiem może być wędlina cienko pokrojona w plastry, pieczarki również pokrojone w plasterki.

Dodatkiem mogą być też różne warzywa oraz zioła. Następnie placek z dodatkami jest pieczony w piecu lub w piekarniku. Tak przygotowany produkt można jeść na ciepło, jak również na zimno. Lecz znacznie bardziej smakuje na ciepło.

Ponieważ pizza jako jedzenie w Krakowie jest tak bardzo rozpowszechniona, to wychodzi na to, że pizzeria jest dobrym pomysłem na biznes. I dlatego tak bardzo z każdym rokiem wzrasta liczba tych lokali nie tylko w miastach, lecz także w miasteczkach. A nawet na wsiach powstają lokale, gdzie o każdej porze dnia można zamówić i zjeść pizzę. Tak również jest w Nowej Hucie w Krakowie. Nowa Huta jest największą pod względem powierzchni dzielnicą Krakowa. Więc nie dziwi fakt, że jest tak dużo lokali serwujących to ulubione i światowe danie, jakim jest pizza.

Uważa się, że kolebką pizzy są Włochy. We Włoszech najpopularniejsze są dwa rodzaje pizzy. Jest nią pizza neapolitańska i rzymska. Jedna z nich jest cieńsza, a druga grubsza. Posiadają też różnicę w dodatkach i proporcjach.

My jeżeli tylko chcemy, to możemy wykonać w domu każdy rodzaj pizzy lub przygotować pizzę według własnej receptury. Jednak podstawa w postaci placka z ciasta drożdżowego, startego sera i sosu pomidorowego musi być zastosowana. Z innymi dodatkami możemy sobie eksperymentować do woli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *